Професійність та зміни в українському суспільстві

опубліковано 19 трав. 2015 р., 08:26 Савченко Олексій   [ оновлено 19 трав. 2015 р., 08:28 ]
Банер заходу "Міссія в професії"

В жовтні поточного року, в Українському Домі (Київ) відбудеться цікавий захід під загальною назвою «Міжнародний молодіжний форум «Місія в професії». Головне питання, яке одразу прояснює суть ідеї звучить приблизно так: що значить бути християнином на робочому місці? Адже дійсно для багатьох людей звично думати про те, що вони християни, але бізнес є бізнес і тут наче нічого не поробиш. Врешті-решт, ми маємо половину країни «пасхальних християн» які навіть основи християнської віри пояснити не можуть більше ніж тезою «так вірили наші пращури». Але ж є і більш свідомі християни, які намагаються заглиблюватися у християнське віровчення та жити у відповідності до саме християнських цінностей, а не забобонів пращурів.
Інша справа, що поки всі говорять про зміни в українському суспільстві, організатори цього заходу пропонують чи не найбільш дієвий рецепт успіху в цій царині. Свого часу протестанти освятили труд людини і на засадах християнської етики побудували економічно-успішну сучасну (вже секуляризовану) Європу та Америку. При цьому одним із значних чинників економічного росту було те, що люди у протестантських спільнотах були впевнені в етичних цінностях своїх партнерів, яких вони знаходили у протестантських громадах. Це був маркер у тогочасній Європі, але я не хочу, щоб ви подумали, що я сумніваюся у доброчесності православних та католиків.
Я просто хочу сказати, що «Місія в професії» може стати таким маркером по якому люди знайдуть один одного для того, щоб потім мати якусь спільну справу і бути впевненим у цінностях своїх партнерів. Ми сьогодні можемо побудувати нове успішне українське суспільство і навіть створити власне «Українське чудо», яке ґрунтуватиметься на християнських засадах, але на позаконфесійному принципі.
Звертаю вашу увагу на те, що згідно інформації від організаторів, серед спікерів Форуму будуть присутні:
  • пастор і колишній Прем’єр-міністр Норвегії Kjell Magne Bondevik
  • народний депутат Павло Унгурян
  • голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін
  • протєрей Георгій Коваленко (УПЦ)
  • віце-презедент Українського Католицького Університету Мірослав Маринович
  • та інші

Детальніше про захід ви можете дізнатися:

Comments