Щорічна Премія імені Петра Могили НаУКМА

опубліковано 5 лист. 2015 р., 06:05 Савченко Олексій   [ оновлено 5 лист. 2015 р., 06:10 ]
Згідно з положенням про Премію імені Петра Могили Національного університету «Києво-Могилянська Академія», Премія присуджується Вченою радою НаУКМА щорічно за вагомі наукові дослідження у гуманітарних, суспільних, природничих та інформаційних науках, які утверджують високий авторитет університетської науки на національному та міжнародному рівні і опубліковані у вигляді монографій, енциклопедій, книг, циклу наукових праць, підручників, навчальних посібників.

Розмір Премії невідомий і визначається кожного року Президентом НаУКМА. Грошова частина премії ділиться між колективом авторів порівну. При цьому, згідно з пункту 1.5 Положення, визначається, що колектив претендентів, робота якого висувається на здобуття Премії, не може первищувати трьох осіб і повинен включати  лише тих, хто були безпосередніми учасниками виконання роботи і, є співробітниками університету (НаУКМА(?) або працюють за сумісництвом не менш ніж на 0,5 ставки.

На здобуття Премії висуваються роботи, які виконувалися, були завершені та опубліковані не пізніше останніх п’яти років, але не менше ніж за три місяці до висунення. В разі отримання Премії імені Петра Могили, наступний раз лауреати можуть подавати свої роботи на конкурс не раніше ніж через п’ять років. Якщо робота або колектив авторів вже отримали якусь премію інших установ і організацій, Державну премію України або інших країн — робота до розгляду не приймається.

Для того, щоб висунути роботу на здобуття Премії імені Петра Могили, слід подати її вченому секретарю НаУКМА в період з 1 жовтня по 15 листопада щорічно. Висування робіт провадиться як кафедрами, так і особисто. Перелік та зміст документів і матеріалів, дивіться у цьому файлі (повний текст Положення).

Далі, згідно з пунктом 3.1 Положення, рішення про участь роботи у конкурсі на здобуття Премії, приймається відкритим голосуванням на засіданні Вченої ради університету. До 20 січня, фахові експертні комісії формують рекомендації щодо конкурсних робіт, для Вченої ради університету. А напередодні відкриття Днів науки НаУКМА Вчена рада університету визначає таємним голосуванням переможців конкурсу на здобуття Премії.
Comments