Побачив світ 5-й номер журналу Молодіжної асоціації релігієзнавців «Релігієзнавчі нариси».

опубліковано 14 січ. 2016 р., 12:53 Савченко Олексій
Чергове число присвячене пам’яті загиблої 2013-го року в автокатастрофі Наталі Гаврілової. Їй присвячена рубрика «In memoriam», у якій представлена академічна біографія та бібліографія дослідниці (О. Кисельов), а також стаття Н. Гаврілової про методологічні та методичні аспекти дослідження релігійності.

З цього випуску «Релігієзнавчих нарисів» читачі дізнаються про релігієзнавство у Чехії (Т. Бубік), познайомляться із когнітивним релігієзнавством завдяки перекладу статті Г. Уайтхауса та розкриття концепції Р. МакКолі у статті Є. Пілецького. Окрім цього, номер цікавий дискусією між Д. Шестопальцем та О. Мухою щодо застосування методології постмодернізму у релігієзнавстві, а також статтею К. Колкунової щодо соціальної місії релігієзнавця.
У рубриці «Польові дослідження» представлено статтю І. Ягіяєва про проблему визначення атеїзму для психологічного дослідження та досвід вивчення молодіжних протестантських груп Т. Кріхтовою.
Для філософів буде цікавим може видатися стаття М. фон дер Рура про ставлення до релігії Л. Вітгенштайна.
Традиційно у журналі присутні рецензії та огляди, зокрема на книгу І. Хромець про антропологію К. Ранера (М. Черенков), книгу І. Забаєва про «господарську етику» православ’я (О. Кисельов), білоруський журнал «Сектоведение» (А. Лещинський), збірник про вайшнавську культуру (В. Агеєв) та перший том книги А. Аржаковського про Всеправославний собор (Ю. Корнійчук). Окрім цього, в журналі читач знайде інформацію про інституції-ювіляри: кафедру релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедру культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та Молодіжну асоціацію релігієзнавців, яким виповнилося 55, 50 та 10 років відповідно.
Насамкінець читач може ознайомитися з інформацією про релігієзнавчі видання 2011-2013 рр., а також про дисертації з релігієзнавчої проблематики, захищені у 2012-2013 рр.

Джерело: www.mar.in.ua

Офіційний сайт журналу: ers.mar.in.ua

Comments