Оголошення 2015

В середу, 11 листопада 2015 року, о 9:30 відбудеться відкрита лекція на тему: «Релігійна дипломатія та примирення».

опубліковано 9 лист. 2015 р., 22:38 Савченко Олексій   [ оновлено 3 бер. 2016 р., 03:59 ]

Лектор: Вільям Тімоті (Тім) Паунолл - міжнародний експерт з переговорів та посередництва у розв’язанні проблем, виконавчий директор Центру з врегулювання конфліктів при Інституті права Пеппердинського університету (США). Викладає курси з переговорів, посередництва і медіації у вирішенні спорів на національному та міжнародному рівнях. Академічна програма з альтернативного врегулювання спорів розроблена за його участі визнана однією з найкращих у світі.

Професор Паунолл особливо відомий як посередник у розв’язанні затяжних конфліктів, які зайшли в глухий кут та мають виразну емоційну складову. Він консультує і здійснює керівництво переговорними процесами, проводить тренінги, курси та семінари з переговорів, посередництва та управління конфліктами. Підготував близько десяти тисяч фахівців на національному та міжнародному рівнях.

Паунолл є також директором проекту Паціс/Мир (the Pacis Project), що досліджує релігійну складову дипломатії. В рамках цього проекту він брав участь роботі над конфліктами на Близькому Сході. У 2011 році проект був відзначений Американською асоціацією з врегулювання конфліктів, а Паунолла було названо «Миротворцем року».

Лекція проходитиме за адресою: НПУ імені М.П. Драгоманова, вул. Пирогова 9, аудиторія 340.

Для тих, хто цікавиться дзен-буддизмом

опубліковано 12 жовт. 2015 р., 13:20 Савченко Олексій   [ оновлено 3 бер. 2016 р., 04:01 ]

Викладачі кафедри культурології ІФОНу завжди відкриті до того, щоб давати своїм учням свіже і достовірне знання про релігію та культуру, даруючи можливості для того, щоб зацікавлені люди могли брати знання безпосередньо з чистого джерела яким є носій живої традиції. 
Отже, цього разу ми пропонуємо зустріч з монахинею дзен-буддизму на ім’я Ейкі із Польщі.
Зустріч відбудеться 13 жовтня 2015 року, з 12:30 в аудиторії 6-10 гуманітарного корпусу НПУ ім. Драгоманова.
Програма заходів з пані Ейкі в Україні доступна на сайті www.zen-kaisen.org.ua

Відкритий щоденник Бориса Херсонського

опубліковано 11 черв. 2015 р., 05:29 Савченко Олексій   [ оновлено 3 бер. 2016 р., 04:00 ]

Завтра, 12 червня 2015 року, в Музеї Тараса Шевченка (Київ, бульвар Т. Шевченка, 12) відбудеться презентація книги Бориса Херсонського "Відкритий щоденник", яка нещодавно вийшла друком у видавництві "Дух і Літера".

В книзі зібрані записи автора у фейсбуці за 2014 рік (вибірково), які показують динаміку і розвиток думок автора в прив’язці до поточних подій в Україні.

Детальніше можна дізнатися про подію на сторінці заходу в мережі facebook.

В МОНі проведуть семінар для вчителів курсів морально-духовного спрямування

опубліковано 6 черв. 2015 р., 07:00 Савченко Олексій   [ оновлено 3 бер. 2016 р., 04:02 ]

Міністерство освіти і науки України, спільно з Радою Європи і за підтримки Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія» проведуть 22-23 червня 2015 року Всеукраїнський семінар на тему «Актуальні питання вивчення курсів морально-духовного спрямування». Всі витрати на себе бере Рада Європи.

Цільова аудиторія - методисти з вивчення курсів морально-духовного спрямування обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Під час семінару планується обговорення стану вивчення курсів морально-духовного спрямування в кожній області (кількість навчальних закладів, де вивчаються ці курси, навчально-методичне забезпечення, кількість вчителів, які пройшли перепідготовку, тощо). Просять також мати інформацію щодо кількості вчителів, які викладають названі курси на волонтерських засадах.
Початок роботи 22 червня о 10:00 годині у приміщені МОН (Київ, проспект Перемоги, 10).

Якщо ви є відповідним спеціалістом (методистом, викладачем), то можете подати заявку на участь у заході до 16 червня включно, на адресу r_yevtushenko@mon.gov.ua

Дві літні релігієзнавчі школи МАР (2015)

опубліковано 4 трав. 2015 р., 10:30 Савченко Олексій   [ оновлено 3 бер. 2016 р., 04:01 ]

Літні релігієзнавчі школи Молодіжної асоціації релігієзнавців - це формат наукового заходу, який на мою думку є чи не найбільш вдалим для професійного розвитку молодого дослідника релігій. В ньому поєднано інтенсивність та зосередженість на обраній тематиці, що забезпечує бездоганний результат. До тогож під час релігієзнавчих шкіл зав’язуються міцні дружні стосунки з колегами і це дарує просто море позитиву, який неодмінно підживлює вашу творчу і наукову активність.

Тому я дуже рекомендую звернути увагу молодих дослідників на дві літніх релігієзнавчих школи, що їх організовують цього року мої колеги, волонтери Молодіжної асоціації релігієзнавців. Перша присвячена темі нових релігійних течій в Україні, а друга конкретно вивченню віри багаї та їх соціальної активності.

Обидві школи відбудяться в Києві в період з 14 по 26 липня поточного року. Термін подання робіт - до 15 травня 2015 року.

Всю детальну інформацію можна знайти на офіційному сайті МАР за цим посиланням.

В Могилянці д-р Еверт ван де Пол прочитає лекцію про роль християнських церков в Європі

опубліковано 12 квіт. 2015 р., 04:54 Савченко Олексій   [ оновлено 3 бер. 2016 р., 04:03 ]

Лекція професора Еверта ван де Пола про роль християнських церков в Європі.
В межах роботи Могилянського богословського клубу відбудеться лекція доктора Еверта ван де Пола на тему «Роль християнських церков у секулярно-мультирелігійній Європі. Подія відбудеться на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія» 16 квітня поточного року з 19:00.

Доктор Еверт ван де Пол народився в Нідерландах, де розпочав свою пасторську та викладацьку працю. З 1998 р. він проживає у Франції, присвятивши себе служіння пастора у Французькій баптистській федерації. Він також є професором релігієзнавства і місіології у Євангельському богословському університеті в Лювені (Бельгія) і автором двох книг: "Європа і Євангеліє: минулі впливи, теперішній розвиток, місійні виклики" (2013) і "Месіанські євреї та їх практика свят: історія, аналіз і християнський інтерес" (2015).
Книга лектора: http://www.degruyter.com/view/product/209760?rskey=v7o8Wl&onlyResultQuery=van%20de%20poll
Детальніше місце уточнюється. За оновленями можна слідкувати на сторінці заходу в фейсбуці.

В НПУ імені М.П.Драгоманова відбудеться фестиваль релігійного мистецтва

опубліковано 12 квіт. 2015 р., 04:28 Савченко Олексій   [ оновлено 3 бер. 2016 р., 04:02 ]

На наступному тижні відбудеться
8 фестиваль релігійного мистецтва 2015
черговий Фестиваль релігійного мистецтва в гуманітарному корпусі НПУ Драгоманова. Це вже восьмий захід в цій серії, але цього разу він прсвячений 180-річчю університета, 10-річчю ІФОН та 50-річчю кафедри культурології.
Чекаємо в гості всіх зацікавлених. Подія відбудеться в середу 15 квітня з 11 години.
Детальніше ви можете дізнатися про захід з відповідної сторінки сайту Інституту філософської освіти і науки.

1-7 of 7