Оголошення

Всеправославний Собор очима учасника і онлайн-очевидця. Публічна дискусія

опубліковано 30 черв. 2016 р., 05:04 Савченко Олексій

Захід відбудеться 4 липня 2016 р. з 16:30 по 18:30 у Відкритому Православному Університету Святої Софії-Премудрості (вул. Володимирська 24).

Кирил Говорун, архімандрит, PhD, кандидат богослов’я, старший викладач Стокгольмської школи теології, науковий співпрацівник Колумбійського університету (США). Сфера наукових інтересів: політична теологія та соціальна етика; соціологія релігії; діалог між релігією та наукою; нові форми навчання в мультикультурному середовищі; екуменізм та зближення традицій; еклезіологія.
Активно коментував події довколо і на Соборі, слідкуючи за онлайн-трансляцією засідань. 

Павел Гаврилюк, доктор богословія, професор богословського факультета університету св. Фоми Аквінського (Сент Пол, Міннесота, США). Автор декількох книг, включно з “Історія катехизації в древній Церкві” (2001). 
Перебував безпосередньо на Соборі в якості зовнішнього кореспондента прес-служби Вселенського Патріархата, а також історика соборного процесу.

Святий і Великий Собор Православної Церкви, 2016 
- Передісторія.
- Дискусії.
- Залаштунки.
- Документи.
- Значення.
- Перспективи.

Протягом першої години всесвітньовідомі богослови і очевидці події поділяться своїми враженнями від Собору та прийнятих на ньому документів. Протягом другої години слухачі ВПУ матимуть можливість задати запитання.

Оголошується набір на чотири унікальних магістерських програми зі спеціальності релігієзнавство

опубліковано 29 черв. 2016 р., 13:28 Савченко Олексій

1. Релігія та сучасні суспільні процеси
2. Антропологія релігії
3. Соціально-політична етика і теологія
4. Психологічне консультування та капеланство

Для вступу необхідно мати диплом про вищу освіту (не менше бакалавра): державного зразка, іноземного чи духовного навчального закладу.

Детальна інформація за посиланням: http://csr.npu.edu.ua/ua/op

Оголошується набір до філософсько-релігієзнавчої школи

опубліковано 26 черв. 2016 р., 04:53 Савченко Олексій

Оголошується набір до філософсько-релігієзнавчої школи Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова

Термін навчання: 3 місяці.

Графік навчання:
Сесія І. 21.03.2016 – 03.04.2016
Сесія ІІ. 30.05.2016 – 12.06.2016 Детальна інформація за посиланням: http://csr.npu.edu.ua/ua/op/76-filosofsko-relihiieznavcha-shkola

Для абітурієнтів та їх батьків, три унікальні бакалаврські програми з релігієзнавства – релігійна журналістика, релігійна освіта, філософія релігії.

опубліковано 26 черв. 2016 р., 04:49 Савченко Олексій

Факультет філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова розпочинає набір на навчання на бакалаврські програми зі спеціальності релігієзнавства за трьома унікальними спеціалізація ми:

1. Релігійна журналістика. Дана програма спрямована на підготовку релігієзнавців які здатні у легкому публіцистичному стилі доносить актуальну інформацію про релігійне життя в засобах масової інформації.

2. Релігійна освіта. Ця програма орієнтована на підготовку учителів релігійних предметів ( предметів духовно-морального спрямування) ЗОШ (Християнська етика та подібні) та в недільних школах.

3. Філософія релігії. Програма спрямована на поглиблене вивчення та філософське осмислення питань релігії: Бога, віри, релігійної практики.

Детальна інформація за посиланням - http://www.ifon.npu.edu.ua/ua/abituriientam
Чекаємо на Вас!

Літня школа з психології релігії

опубліковано 3 бер. 2016 р., 03:48 Савченко Олексій

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Філософський факультет
Кафедра релігієзнавства
та
Молодіжна громадська організація
«Молодіжна асоціація релігієзнавців»

Оголошують конкурс науково-дослідних робіт для студентів, аспірантів, молодих вчених та незалежних дослідників (до 35 років) для участі у

Релігієзнавчій школі
 «Психологія релігії: теоретичні та прикладні аспекти»,
яка проходитиме 1–7 червня 2016 р. у м. Києві

 

Метою заходу є: ознайомити учасників школи із історією становлення та розвитку психології релігії, розкрити основні проблеми цієї дисципліни та підходи до їхнього вирішення, окреслити сучасний стан психологічних досліджень релігії, розкрити психологічні особливості інтерпретації релігійної віри, релігійних почуттів, релігійного досвіду тощо.

Формат школи передбачає лекції провідних українських релігієзнавців та психологів, презентації учасниками своїх конкурсних робіт та проведення семінарських обговорень.

Для участі у конкурсі необхідно написати наукову роботу. У результаті конкурсу будуть відібрані кращі 15 робіт, автори яких матимуть змогу представляти свої дослідження під час школи. Статті будуть надруковані у збірнику матеріалів Школи.

Орієнтовочна проблематика:
1.    Психологія релігії як галузь релігієзнавства та основні її етапи становлення.
2.    Психологія релігії в контексті психоаналізу.
3.    Основні напрямки сучасної (позаконфесійної) та конфесійної психології релігії.
4.    Релігійна віра, релігійний фанатизм, релігійні уявлення, релігійні почуття, релігійний досвід і т.д. у контексті дослідження психології релігії.
5.    Психологія релігійних процесів: навіювання та навернення.
6.    Прикладна психологія релігії: пастирська психологія, пастирська психотерапія.
7.    Становлення психології релігії на вітчизняних теренах.
8.    Можливості трансперсональної психології у вивчення релігійних явищ.
9.    Значення природничо-наукових досліджень для сучасної психології релігії.
10.  Психологічні особливості релігійної особистості.

Детальніше див.:

1. Сайт кафедри релігієзнавства КНУ ім. Тараса Шевченка

2. Сайт Молодіжної асоціації релігієзнавців

Провідні богослови України зберуться на семінар «Актуальні проблеми сучасного богослов’я»

опубліковано 26 лют. 2016 р., 01:43 Савченко Олексій

12 березня 2016 року, на базі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (Київ), відбудеться II
Науково-методологічний семінар «Актуальні проблеми сучасного богослов’я». Тема  другого семінару: «Рецепції патристичної спадщини в сучасному християнському богослов’ї», повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".


Семінар організують і проводять: Центр дослідження релігій Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова; Ресурсно-дослідницький центр Євро-Азіатської акредитаційної асоціації; відділ розвитку освіти Євро-Азіатської акредитаційної асоціації; за участі Відділення релігієзнавства та богослов’я Студентського наукового товариства Факультету філософської освіти і науки  НПУ ім. М. П. Драгоманова.

Мета другого семінару  -- обговорити  теоретичний, методологічний та практичний потенціал патристичної богословської спадщини для сучасного християнського богослов’я.

До участі у заході запрошуються науковці, богослови, релігієзнавці, студенти, представники духовенства.

Робочі мови круглого столу: українська, російська, англійська

Розклад заходу

9.00-9.30 – реєстрація
9.30-11.00 – робота семінару
11.00. -11.30 – перерва на каву
11.30 – 13.00 – робота семінару
13.00 -14.00 – перерва на обід
14.00 – 16.30 – робота семінару
16.30 – 17.00 – перерва на каву
17.00 – 17.30 –  підбиття підсумків

Доповідачі:

Ілля Геннадійович Бєй - магістр теології, докторант Гуситського богословського факультету Карлова університету в Празі, викладач Київської духовної академії. Тема: "Візантійська філософія і сьогодення".

Сергій Вікторович Санніков – доктор служіння (Dmin), головний редактор альманаху «Богомисліє», президент Євро-Азіатської Акредитаційної Асоціації євангельських навчальних закладів. Тема: "Рецепція катехізаторських традицій III-IV століття в збереженні еклесіологічних ознак громади".

Ашиш Джейкоб Найду - доцент (Associate Professor) богослов’я Талботської школи богослов’я Байолського університету. Тема: «На шляху до христолоічного консенсусу в Александрійській та Антіохійській традиціях: теологія першого та другого Адама у Іоанна Златоуста и Кирила Александрійського».

Дар’я Сергіївна Морозова - кандидат культурології, науковий співробітник НаУКМА та Науково-видавничого об"єднання "Дух і літера". Тема: "Невидима присутність Антіохійської христології у теоестетиці Дж. П. Мануссакіса".

Архімандрит Кирило Говорун - PhD, кандидат богослов’я, старший викладач Стокгольмської школи теології та Національного університету "Києво-Могилянська академія”, науковий співпрацівник Колумбійського університету (США). Тема: «Святий Кирило Олександрійський в термінах феноменології та аналітичної філософії».

Священик Олег Кіндій – PhD, доцент кафедри богослов'я, заступник декана з міжнародних зв'язків філософсько-богословського факультету Українського католицького університету. Тема: "Деякі аспекти патристичного вчення про війну і мир та їх релевантність у сучасному українському контексті".

Сергій Михайлович Бортник - доктор богослов'я, доцент кафедри богослов'я Київської Духовної Академії Української Православної Церкви. Тема: "Повторення старого чи творення нового? Парадигма нео-патристики і деякі сучасні тенденції в православному богослов’ї ".

Юрій Павлович Чорноморець - доктор філософських наук, професор кафедри культурології НПУ ім. М.П.Драгоманова. Тема: «Різноманітність впливу мислителів грецької патристики на сучасну православну теологію».

Умови участі в семінарі

Для реєстрації в якості учасника семінару необхідно до 9 березня 2016 заповнити форму учасника семінару за посиланням goo.gl/forms...

Учасники семінару сплачують реєстраційний внесок в сумі 200 грн. Внесок включає в себе вартість реєстраційного пакету, обід, кава-брейки. Витрати на проїзд оплачуються учасниками семінару самостійно. Учасники, які не платять реєстраційного внеску, можуть зареєструватися і брати участь у семінарі в статусі гостей (без забезпечення умов учасників семінару).

З організаційним комітетом можна зв’язатися по електронній пошті: anya.polishchuk.46@gmail.com

 Оригінальний допис на порталі «Релігія в Україні»

Фото nordsun29.ru

XVI Міжнародна молодіжна релігієзнавча літня школа «Протестантизм: від Реформації до сьогодні»

опубліковано 7 лют. 2016 р., 08:39 Савченко Олексій

Школа МАР по протестантизму

Молодіжна асоціація релігієзнавців, Мала академія наук, Центр дослідження релігії та Євро-Азіатська акредитаційна комісія – запрошують Вас на XVI Міжнародну молодіжну релігієзнавчу літню школу «ПРОТЕСТАНТИЗМ: ВІД РЕФОРМАЦІЇ ДО СЬОГОДНІ».

Школа відбуватиметься 14 – 28 серпня 2016 року, у м. Київ (Пуща-Водиця).

Детальніше дивіться на сайті МАР або Центру дослідження релігій НПУ ім. Драгоманова

Науковий семінар-колоквіум "Дослідження Біблії в Україні: історія, стан, перспективи”

опубліковано 25 січ. 2016 р., 17:11 Савченко Олексій

27.01.2016 року - Початок: о 13 годині НаУКМА, вул. Григорія Сковороди, 2, корпус 1, аудиторія 318 (3-й поверх)

Бодай невеличким колом колом фахівців, зацікавлених у розвитку біблієзнавчих досліджень в Україні, прагнемо висвітлити й обговорити нагальні питання дослідження історії вітчизняної біблійної науки, сучасний стан у справі біблійних перекладів, коментарів та критичних досліджень в межах богословського та наукового дискурсів. Говоритимемо і про стан книговидання з біблієзнавчої проблематики, презентуватимемо деякі доробки останніх років.

У цьому заході вже зголосилися взяти участь колеги й друзі нашої кафедри:

  • доктор філос. наук, проф. Юрій Чорноморець (Національний педуніверситет

ім. М. Драгоманова);

- доктор теології о. Петро Октаба ОР (Інститут релігійних наук ім. св. Томи

Аквінського)

  • доктор філософії Олег Кисельов (Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН

України, Молодіжна асоціація релігієзнавців)

  • доктор філос. наук Константин Сігов і п. Юрій Вестель (Видавництво "Дух і

Літера")

Чекаємо також на представників Українського Біблійного Товариства, духовних навчальних закладів різних конфесій.

Модератор події - доктор філос. наук Сергій Головащенко, доцент кафедри філософії та релігієзнавства НАУКМА, автор монографії "Дослідження й викладання Біблії в Київській духовній академії ХІХ - початку ХХ ст.", викладач курсу "Українські традиції дослідження Біблії".

Послухати фахівців, поспілкуватися з ними зможуть студенти Києво- Могилянської академії та інших київських вишів, яких ми радо запрошуємо.

Семінар по Дгаммападі

опубліковано 21 січ. 2016 р., 14:39 Савченко Олексій

Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України
відділ історії зарубіжної філософії
сектор історії східної філософії
26 січня 2015, 16:00
к. 327
СЕМІНАР ДОСЛІДНИКІВ
СХІДНИХ ФІЛОСОФІЙ
Засідання XCІІ
Тема:
«Дгаммапада»

Формат засідання:
Спільне обговорення
ЗАПРОШУЄМО УСІХ ЗАЦІКАВЛЕНИХ!
Див.:
www.tdsf.kiev.ua/
http://community.livejournal.com/ukr_asia_philos
http://www.facebook.com/OrientalPhilosophiesSeminarKyivUkraine

1-10 of 63