Колеги


Зазвичай щось подібне пишуть на початку власної книги під заголовком "Подяки", але я хотів би згадати в окремій частині власного сайту людей і організації спільно з якими було (і ще буде) організовано велику кількість чудових проектів, що стало запорукою мого професійного і особистісного росту. Залишити їх без уваги і не сказати про це жодного слова мені просто не дозволяє совість, так наче це прояв крайнього егоїзму та невдячності, в той час як насправді я ніколи не діяв сам, а навпаки саме завдяки нашій пов’язаності з моїми чудовими друзями, колегами та певними інституціями стало можливим все, що було зроблено.

Я без сумнівів хотів би згадати МАР. Славетна Молодіжна асоціація релігієзнавців, для якої я вже дещо старий, але яка свого часу стала для мене ледь не основним полем діяльності і навіть певним "професійним трампліном". Більше того, це мої друзі. В самому кращому сенсі цього слова. Це для мене безпрецедентне зібрання гідних і талановитих людей, молодих вчених, сповнених ентузіазму, сили, енергії, натхнення, довіри... людей, з якими можна вести справи. Доказом на підтримку цієї тези може стати величезне портфоліо реалізованих проектів МАР, що їх можна переглянути на офіційному сайті.

Звісно, МАР - це люди! І я боюся, що не зможу перелічити всіх, але не можу не згадати Кисельова Олега, Басаурі Зюзіну Анну Марію, Ірину Фенно, Ларису Владиченко, Володимира Кочергіна, Антона Дробовича і Олексія Савченко, завдяки якому цей сайт "почав жити".

Окремо слід згадати про кафедру культурології ІФОН НПУ імені М.П.Драгоманова, де я вже багато років працюю, так би мовити, у різних іпостасях. В певні часи ця кафедра стала для мене "рідним домом", місцем де я хібащо не спав. Без перебільшень, в часи коли я був заступником завідувача, колектив кафедри став мені майже як рідний, адже проблеми кожного були моїми власними проблемами. І на сьогодні мої колеги по кафедрі залишаються тими дорогоцінними людьми, які можуть і підтримати, і дати конструктивну критику, і допомогти... бо просто чудові люди і класні фахівці. Спільні проекти були організовані безпосередньо у співпраці з Юрієм Чорноморецем, Тетяною Котляровою, Денисом Брильовим, Іваном Мищаком,  Сергієм Русаковим, Вікторією Василенко, Геннадієм Целковським та іншими, кого я можливо випустив із уваги.

Далі я хочу сказати про прекрасний інформаційний портал «Релігія в Україні», який багаторазово надавав свій простір для публікації актуальної інформації з приводу поточних подій, анонсів конференцій, оглядів видань, інтерв’ю, тощо.

Також маю сказати кілька слів про тих моїх колег, з якими наразі співпрацюю у царині розвитку теологічної освіти в Україні. Це, перед усім, отець Олександр Трофимлюк, Олександр Мирончук, отець Роман Завійський, Іван Русин, Оксана Райченець, Тарас Дятлик, Роман Соловій, отець Сергій Ющик, Вячеслав Горшков.

Окремо  хотілося б згадати  Ірину Рождественську – наші спільні проекти дозволяли мені зростати як особистості  та професіоналу.

Comments